با طرز کار ماشین های الکترونیکی آشنا شوید

با طرز کار ماشین های الکترونیکی آشنا شوید

اگر دوست دارید تا ببینید طرز کار ماشین های الکتریکی چگونه است با ما در ادامه همراه باشید.

اگر دوست دارید تا ببینید طرز کار ماشین های الکتریکی چگونه است با ما در ادامه همراه باشید. شرکت های بزرگ همیشه فکر آینده هستند و با دورنگری هایی که می کنند بازار را در دست خود می گیرند.شرکت های تسلا و BMW از جمله این شرکت ها هستند. مهم‌ترین ویژگی خودروهای تسلا در تکنولوژی باتری آن است، هر چند خودروهای الکتریکی کم و بیش شبیه به هم به نظر می‏رسند، اما تسلا تنها شرکت خودروسازی است که از باتری‏های با فرمت سلول بزرگ استفاده نمی‏کند و به جای آن از باتری‏های سلولی لیتیوم- یونی بهره می‏برد که بسیار کوچک‌ترند. از این جهت باتری‏های به‌کار رفته در تسلا بسیار شبیه باتری‏هایی است که در لپ‏تاپ‏ها یا سایر دستگاه‏های کامپیوتری استفاده می‏شود. باتری‏های به‌کار رفته در خودروهای تسلا نمونه خاصی از این نوع باتری‏ها هستند که ارزان‏تر و سبک‏تر از نمونه‏های فعلی باتری لیتیوم-یونی هستند.

با این حال این باتری‏ها از تکنولوژی بهره می‌برند که آنها را در برابر آتش گرفتن محافظت می‏کند.با توجه به تعداد و ظرفیت باتری‌ها تسلا قیمت‏های مختلفی را روی خودروهای خود ارائه می‏دهد. به‌عنوان مثال هر چه کیلووات باتری بیشتر باشد قیمت آن برای خریدار هم گران‏تر تمام می‏شود. افزایش ظرفیت باتری باعث می‏شود که خودرو دیرتر نیاز به شارژ داشته باشد. در مدل اولیه رودستر تسلا باتری‏ها را در پشت صندلی‏ها تعبیه کرده بود اما در مدل S این شرکت باتری‏ها را در کف خودرو قرار داد که هر چند باعث شد که فضای داخل کابین خودرو بیشتر شود اما باتری‌ها در معرض ریسک ضربه خوردن از زیر خودرو قرار می‏گرفتند. تسلا این ریسک را با قرار دادن یک صفحه آلومینیومی 6 میلی‏متری کاهش داد. نکته این بود که این باتری‏هاهم قابل تعویض بودند به این ترتیب خودروها با مراجعه به مراکز شارژ باتری تسلا طی 90 ثانیه به‌طور رایگان باتری خود را تعویض کرده و به راه می‏افتادند. سیستم دوموتوره که All Wheel Drive نام دارد در واقع اتصال دو موتور به دو محور جلویی و عقبی خودرو است که به‌طور مستقل و به شکل دیجیتالی کنترل می‏شود. به همین دلیل این موتورها که در نوع S به‌کار رفته مدل بسیار کوچک و سبک است و همین سرعت فوق‏العاده‏ای به خودرو می‏دهد. همچنین تکنولوژی Autopilot که نوعی کمک راننده است ترکیبی از دوربین‏ها، رادار و سنسورهای 360 درجه‏ای است که با تحلیل ترافیک لحظه‏ای می‏تواند به راننده امکان دهد که با فشار یک دگمه لاین را عوض کند. همچنین این سیستم می‌تواند خودرو را به طورخودکار در پارکینگ قرار دهد یا از آن خارج کند. در مدل S وقتی خودرو در نزدیکی ایستگاه‏های سوپر شارژ قرار می‏گیرد خودکار کنار جایگاه پهلو می‏گیرد. صفحه نمایش 17 اینچی بزرگ داخل خودروهای تسلا هم ویژگی دیگر آن است.

کنترل نقشه گوگل و مسیریابی تا کنترل تجهیزات و ابزارهای داخل خودرو با این صفحه نمایش انجام می‏شود. همچنین این خودرو به تکنولوژی مجهز است که هیچ دگمه استارتی وجود ندارد و با سوار شدن و بستن درب اتومبیل روشن می‏شود و با خروج از اتومبیل هم خاموش می‏شود. کپی آزاد در 12 ژوئن 2014 الون ماسک در یک مصاحبه مطبوعاتی اعلام کرد که هر کسی می‏تواند از تکنولوژی ‌های این شرکت استفاده کند و هیچ منعی برای استفاده از حقوق انحصاری تسلا وجود ندارد. هدف الون ماسک این است که استفاده از انرژی‏های پاک‏ تر جایگزین سوخت‏های فسیلی شود که هم‌اکنون باعث آلودگی بسیار است. این اقدام الون ماسک بسیار مورد استقبال واقع شد؛ چراکه شرکت‌های تجاری حقوق معنوی تکنولوژی‏های مربوط به خود را به هیچ عنوان به‌طور رایگان در اختیار دیگران قرار نمی‏دهند اما الون ماسک برای یک هدف بزرگ‌تر این کار را انجام داد. با این حال البته برخی از حقوق معنوی مربوط به نام تجاری یا تکنولوژی‏های مخفی این شرکت همچنان محافظت شده باقی مانده است.

ثبت نام
عباس محمدنژاد
عباس محمدنژاد یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

کامنت خبری 2

عباس محمدنژاد
عباس محمدنژاد یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

کامنت خبری 1